فرصت‌های درخشان دریافت ایمیل مشتریان

تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ماه ۱۳۹۵

گردآوری و ترجمه: بهنوش خرم‌روز
 
ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های پرطرفدار در تبلیغات دیجیتال است. تهیه محتوای یک ایمیل تاثیرگذار، هزینه چندان زیادی ندارد، ایمیل را می‌توانید آن‌طور که دوست دارید طراحی کنید، اطلاعات زیادی را می‌توانید از طریق ایمیل به مشتریان خود برسانید و تازه، می‌توانید مشتریان خود را دسته‌بندی کنید تا ایمیل‌های متناسب با ویژگی‌های حرفه‌ای خودشان را دریافت کنند. 
اما بسیاری از کاربران شما بعد از مدتی دیگر ایمیل‌ها را باز نخواهند کرد، ممکن است علاقه‌هایشان تغییر کند، آدرس ایمیل خود را تغییر دهند یا به هر دلیلی دیگر ایمیل‌های شما را باز نکنند. پس همیشه ضرورت دارد که لیست ایمیل خود به‌روز کنید. 
فرصت‌های زیادی برای گرفتن آدرس ایمیل مشتریان وجود دارد که ممکن است از قلم افتاده باشند؛
 
1. از اینستاگرام استفاده کنید
در اینستاگرام خود از هشتگ‌ها و لینک‌ها استفاده کنید. از عکس‌ها و مطالب جذاب و ترغیب‌کننده استفاده کنید و افراد را تشویق کنید برای دیدن آن‌ها به لینکی بروند که در آن باید ایمیل خود را وارد کنند تا بتوانند آن عکس‌ها یا مطالب را در ایمیل خود دریافت کنند. 
 
2. از فیس‌بوک استفاده کنید
اگر کاربران شما اهل فیس‌بوک هستند، از گزینه‌هایی که خود فیس‌بوک به شما می‌دهد برای ثبت‌نام و عضویت در خبرنامه خودتان استفاده کنید. از این طریق، هم عضویت در خبرنامه شما برای کاربرانتان به سادگی یک کلیک خواهد بود و هم شما می‌توانید آدرس ایمیل‌های بیشتری را جمع‌آوری کنید. 
 
3. هدیه بدهید
لازم نیست هدیه شما، تخفیف آنچنانی باشد یا حتما کالای لوکسی را برای هدیه بفرستید. گاهی هدیه می‌تواند فایل یک کتاب، فایل آلبوم موسیقی یا فایل یک دفترچه تمرین رژیم غذایی باشد که کاربران می‌توانند آن را داونلود کنند. فقط کافی است مخاطبان خود را تشویق کنید آدرس ایمیل‌شان را بدهند تا شما برایشان آن‌چه خواسته‌‌اند را ایمیل کنید. 
 
4. صفحه درباره ما را دست‌کم نگیرید
صفحه درباره ما معمولا خیلی بازدید ندارد. اما اگر کسی به این صفحه آمده حتما می‌خواهد در مورد شما بیشتر بداند یا به دنبال جواب سوال خاصی است. پس حتما جای مناسبی در این صفحه برای عضویت خبرنامه در نظر بگیرید. 
 
5. از فوتر سایت استفاده کنید
معمولا در فوتر اطلاعات مربوط به وبسایت آورده می‌شود. نکته‌ای که فوتر دارد این است که در همه صفحه‌ها ثابت است. بنابراین در دسترس کاربر شما خواهد بود. اجازه بدهید بخشی از فوتر وبسایت شما مربوط به عضویت در خبرنامه باشد. با گرافیک زیبا و ثابت از کاربران دعوت کنید به خبرنامه شما بپیوندد. فراموش نکنید که لازم است فرمی که طراحی می‌کنید، بسیار ساده باشد و فقط آدرس ایمیل را بگیرید. بقیه اطلاعات لازم برای ثبت‌نام را می‌توانید بعد بگیرید. 
 
6. زمان فروش‌های ویژه را دریابید
مشتریانی که همزمان با فروش ویژه به سایت شما می‌آیند به احتمال زیاد دوست دارند که دفعات بعدی هم از فروش‌ها و تخفیف‌ها باخبر شوند. خب، پس انگیزه لازم وجود دارد! کافی است به آن‌ها خاطر نشان کنید که با عضویت در خبرنامه می‌توانند همیشه قبل از بقیه از تخفیف‌ها و فروش‌های ویژه باخبر شوند. 
 
7. جمله‌های جالب و خلاقانه به کار ببرید
می‌توانید در صفحات مختلف وبسایت خود از جمله‌های وسوسه‌کننده، کنجکاوی‌برانگیز و حتی بامزه و خلاقانه استفاده کنید. مثلا می‌توانید در یک وبسایت آشپزی از آنها دعوت کنید در شکموبازی‌های ادمین‌های سایت شریک شوند! بعد کاربران را به وارد کردن آدرس ایمیلشان تشویق کنید. فقط مراقب باشید تنها گرفتن آدرس ایمیلشان کافی نیست. باید ایمیل‌هایی ارسال کنید که با وعده‌ای که داده‌اید همخوانی داشته باشد.
 
اخبار
  روابط عمومی تجاری
  شبکه‌های اجتماعی
  بازاریابی
اخبار
  برندینگ
  نیرو
  کتاب
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.