7 راهکار ساده برای طراحی یک سایت مجلل و شیک!

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۵

مترجم: طیبه کنشلو
طراحی وبسایت موضوعی جالب و در عین حال دائما در حال تغییر است. امروزه صاحبان وبلاگ و سایت می توانند با استفاده از ابزارهای آنلاین و چند ترفند ساده، محدوده و حیطه کاریشان را تغییرداده و آن را تنظیم و تکمیل نمایند. بنابراین اگر شما میخواهید این کار را شروع کنید و یا به دنبال ایده های جدید برای طراحی سایت میباشید، این هفت راهکار و ابزارهای آنلاین را حتما مورد بررسی قرار دهید.
1- دو یا سه فونت را انتخاب کرده و با آنها ادامه دهید.
هزاران فونت مختلف برای وب وجود دارند که شما می توانید از میان آنها فونت مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگرچه بسیاری از آنها زیبا و جالبند، اما سعی نکنید وبلاگ یا سایت خود را با انواع مختلفی از آنها پر کنید. به یاد داشته باشید فونتی که انتخاب می کنید، نه تنها باید نیاز شما را برآورده سازد، بلکه باید برای کاربران خوانا باشد. در همین راستا، بهتر است که دو یا سه فونتی را که از لحاظ ظاهر شبیه به یکدیگرند انتخاب کنید و فقط از آنها استفاده نمایید.
راهکار حرفه ای : در مورد فونت هایی مانند فئنت shazam گرچه زیبایی طراحی حفظ شده است، اما شما چیزی را می بینید که دوست دارید و نمی توانید آنرا به درستی تشخیص دهید. بنابراین از گزینه what’s the font استفاده کنید.
2- دو یا سه رنگ را انتخاب کرده و با همان ها پیش بروید.
انتخاب رنگ بسیار مهم است، زیرا رنگها می توانند همانگونه که توجه کاربران را جلب می کنند،  باعث بی توجهی و گریز آنها نیز بشوند. طیف رنگهایی را انتخاب کنید که نه تنها باعث رضایت شما هستند، بلکه کاملا حرفه ای، جالب و مدرن باشند. همچنین انتخاب طیف رنگ با تعداد رنگهای کمتر می تواند به برند و نام تجاری شما کمک شایانی نماید.
راهکار حرفه ای : با استفاده از ابزارهای آنلاینی چون Adob Kuler ، Pictaculous، Color Hunter طیف رنگ را تقویت نمایید.
3- از فضای خالی نترسید.
اغلب، حتی کوچکترین جای خالی در میان مطالب سایت بزرگ به نظر میرسد و این بدین معنا نیست که کل صفحه نمایشگر باید پر از متن و مطلب باشد، گاهی فضای خالی نیز لازم و حیاتی است. فضاهای خالی می توانند به محتوا و مطالب سایت جایی برای تنفس بدهند و همچنین به شما کمک می کنند تا به برخی مطالب مهم تر تاکید بیشتری کنید. به خاطر داشته باشید که صفحات بسیار شلوغ می تواند باعث سردرگمی کاربر شود.
راهکار حرفه ای: فضاهای خالی باعث می شوند که کاربر موضوع مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کند.
4- از امتحان چیزهای جدید نترسید.
طراحی سایت یا وبلاگ کاملا یک معقوله ذهنی و سلیقه ای است؛ یعنی کاری که برای یک سایت انجام میشود، شاید برای سایت دیگر مورد استفاده قرار نگیرد. همیشه مطالعه و یادگیری راجع به یک موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است. مطالعه کنید و در انتخاب روش های مختلف برای ظاهر سایت خود آزادانه و بدون دغدغه عمل کنید.
راهکار حرفه ای: فقط براساس حدسیات عمل نکنید بلکه از ابزارهای آنلاین آزمایشی a/b استفاده کنید تا ببینید کدام طراحی برای شما و کاربرانتان مناسبتر میباشد. پیشنهاد می کنیم حتما ابزارهای Optimizer و یا VWO را در این خصوص بررسی کنید.
5- طراحی هایتان را به روز رسانی کنید.
طراحی وب مقوله‌ای است که دائما در حال تغییر و تحول است. مواردی که ظاهرا امروز خوب و مناسب اند، ممکن است شش ماه دیگر این طور به نظر نرسند. بنابراین، برای دسترسی به تازه های این معقوله، حتما به مطالعه و جست و جو ادامه دهید.
راهکار حرفه ای: سایت هایی چون The Best Design می تواند در این باره ایده های خوبی را برایتان فراهم کند.  
6- تصاویر جذاب روی سایت خود قرار دهید.
تصاویر بخش اعظم هر سایت و یا وبلاگ است، بنابراین سرمایه گذاری بر روی موارد خوب و عالی بسیار ضروری است. اگر نمی‌خواهید از تصاویر خودتان استفاده کنید، بسیاری از منابع تصویری آنلاین وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که از تصاویری با کیفیت بالا بهره بگیرید و هرگز سعی نکنید از تصاویر اشخاص و شرکتهای دیگر استفاده کنید در این صورت ارزش کارتان از بین می رود.
راهکار حرفه ای: سعی کنید از یک ابزار آنلاین و رایگان ویرایشگر تصاویر به نام PicMonkey استفاده کنید.
7- از ابزارهای آنلاین استفاده کنید
برای انجام یک طراحی عالی و حرفه ای، ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. به عنوان مثال، اگر می خواهید دکمه شروع عملیات منحصر به فرد و مخصوص به خودتان را داشته باشید، میتوانید ابزار Da Button Factory را امتحان کنید و در صورتی که می خواهید یک اینفوگرافی زیبا طراحی نمایید، از ابزار Piktochart کمک بگیرید. Canva هم یک ابزار طراحی گرافیکی بسیار عالی برای ایجاد مواردی چون تیتر ایمیلها، پوسترها و غیره است.
 
 
اخبار
  روابط عمومی تجاری
  شبکه‌های اجتماعی
  بازاریابی
اخبار
  برندینگ
  نیرو
  کتاب
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.