روابط عمومی چگونه روی رهبری فکری تاثیر می‌گذارد؟

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۶

مترجم: مرتضی قدیمی
 
استراتژی رهبری فکری طرحی برای موفقیت در صنعتی است که در آن فعالیت دارید. این طرح نه‌تنها باعث ارتقای اعتبار شما می‌شود، بلکه برند شما را پیش چشم دیگران قرار می‌دهد. با این حال اجرای موفق استراتژی رهبری فکری نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی است.
 
رهبری فکری به چه معناست؟
هرچند این روزها همه به دنبال رهبری فکری هستند، ولی بیشتر افراد از معنی آن به درستی اطلاع ندارند. رهبران فکری افرادی هستند که احترام دیگران را به خود جلب کرده‌اند. آنها مخاطبین وفاداری دارند و به دیدگاه‌های باارزش، تخصص و عمق دانش تجربی خود در صنعتشان شهرت دارند. وقتی آنها حرف می زنند، افراد پای صحبت آنها نشسته و از سخنان آنها نت‌برداری می‌کنند.
 
برای آنکه در اجرای استراتژی‌های رهبری فکری موفق باشیم باید گام‌های حساب‌شده‌ای برداریم. یکی از بهترین ابزارهای شما در این زمینه روابط عمومی است.
 
1-در دسترس باشید
تمام درب‌های بسته خود را به روی خبرنگاران، گزارشگران، وبلاگ‌نویسان و حتی برنامه‎ریزان رخدادهای مختلف باز کنید. یاد بگیرید که چگونه با این افراد ارتباطات عمیق برقرار سازید و آماده مشارکت موثر با هر رسانه‌ای باشید. شما و همه کارکنان باید آموزش‌های لازم برای گفتگو با رسانه‌ها را دیده باشید. همیشه در دید باشید.
 
2-در پروژه‌ها همکاری کنید
نام خود را در صف دیگر همکارانتان قرار دهید که در پروژه‌های مختلف فعالیت دارند. این پروژه ممکن است نوشتن یک وبلاگ، کتاب الکترونیکی یا سخنرانی در یک کنفرانس باشد. نکته کلیدی همکاری کردن و خود را پیش چشم مخاطبان جدید قرار دادن است.
 
3-شخصیت خود را داشته باشید
در نهایت همه ما انسان هستیم و احساسات ما را کنترل می‌کنند. به عنوان یک رهبر فکری هیچ ترسی از نشان دادن شخصیت خود نداشته باشید. در انجام امور خود مانند سخنرانی یا صحبت با یک خبرنگار شخصیت خود را داشته باشید.
 
4-سخاوتمند و فروتن باشید
محتوا عریض‌ترین جاده‌ای است که شما را به‌سوی رهبری فکری هدایت می‌کند. در اشتراک آن با مخاطبان خساست به خرج ندهید و تخصص خود را به ساده‌ترین صورت ممکن در دسترس آنها قرار دهید. محتوای ارزشمندی تولید کنید که گیت نشده است و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.
 
5-در انتخاب تعاملات گفتاری خود خردمند باشید
تعاملات گفتاری شما بعدها مهارت‌های رهبری فکری شما را مشخص خواهند کرد. شاید در ابتدای کار بهبود مهارت‌های گفتاری کمی سخت باشد، ولی نگران نباشید. هرچه بر تجربه شما افزوده می‌شود، درخواست‌های بیشتری برای سخنرانی دریافت خواهید کرد.
 
6-به‌طور منظم محتوا تولید کنید
محتوای تولیدی شما شامل هر چیزی اعم از وبلاگ، کتاب الکترونیکی یا یک ویدئو که باشد باید به‌صورت منظم به اشتراک گذاشته شود. مطالعات نشان می‌دهند برندهایی که به‌صورت ماهانه به اشتراک وبلاگ می‌پردازند، ترافیک سایت بالاتری نیز تجربه می‌کنند. طبق نتایج این مطالعه برندهایی که بیشتر از 16 پست در ماه ارسال می‌کنند، ترافیکی 5/3 برابر بیشتر از برندهایی دارند که کمتر از 4 پست در ماه به اشتراک می‌گذارند.
 
7-کتاب بنویسید
انتشار یک کتاب هیچ زمانی به این اندازه ساده نبوده است. انتشار یک کتاب جایگاه شما را به‌عنوان یک رهبر فکری منسجم‌تر از پیش خواهد ساخت و درب‌هایی به‌سمت روابط عمومی برایتان باز می‌کند که شاید برای بسیاری از صاحبان مشاغل آرزوست.
به‌عنوان نکات بیشتر ...
  • با استراتژی‌های مناسب پست‌های مهمان به اشتراک بگذارید
  • دست به پژوهش و مطالعه در صنعت خود بزنید
  • به دل اخبار جدید در صنعت خود بزنید
هرچند استراتژی رهبری فکری نیازمند صرف زمان، تلاش‌های بسیار و برنامه‌ریزی دقیق است، ولی با رعایت نکات عنوان‌شده می‌توانید به امید موفقیت قدم در این مسیر بگذارید.
 
 
از دست ندهید:
 

سه گام پیش از شیرجه در دریای بیکران اینستاگرام

برای یک روابط عمومی موفق باید از کجا شروع کنیم؟

حضور پر رنگ آدیداس در شبکه‌های اجتماعی

اهمیت داستان‌سرایی در جذب مخاطب

چه کار کنیم که بیشتر در لینکدین دیده شویم؟

خودشیفتگی؛ بزرگترین دلیل شکست در بازاریابی ایمیلی

چگونه محل کارمان را روی گوگل مپس ثبت کنیم؟

چرا نباید از ربات‌های اینستاگرام استفاده کنیم؟

داستان پیروزی مرسدس بنز در بازاریابی به کمک رسانه

استراتژی بازاریابی Red Bull در شبکه‌های اجتماعی

 

اخبار
  روابط عمومی تجاری
  شبکه‌های اجتماعی
  بازاریابی
اخبار
  برندینگ
  نیرو
  کتاب
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.